Termeni si conditii

Definitii

 • Termenii \”Publiceuroconsulting.ro, \”Site-ul\”, SC Public Euroconsulting SRL, \”noi\”, \”compania\” reprezinta firma SC Public Euroconsulting SRL si serviciile sale oferite prin site-ul Publiceuroconsulting.ro
 • S.C. Public Euroconsulting S.R.L. are sediul in Oradea, str. Podului, nr.5, Bl.B10, Sc.A, Ap.19 si este inregistrat la Registrul Comertului cu nr., J05/883/2004, cod fiscal 16415535.
 • Prin termenul \”Utilizatorul\” intelegem toate persoanele fizice si/sau juridice care acceseaza site-ul Publiceuroconsulting.ro, indiferent de motiv.
 • Termenii \”Regulament\”, \”Acord\”, \”Contract\”, \”Termeni si conditii\” sunt folositi pentru a desemna prezentul contract de utilizare.

Acceptarea contractului de utilizare
Acest contract se aplica site-ului  Publiceuroconsulting.ro, serviciilor si continutului acestuia. Site-ul, serviciile si continutul Publiceuroconsulting.ro va sunt oferite conditionat de acceptarea dvs fara nici o modificare a conditiilor din prezentul contract. Daca nu acceptati termenii si conditiile statuate in acest document, nu folositi site-ul Publiceuroconsulting.ro si serviciile oferite prin intermediul lui. Prin utilizarea site-ului, indicati ca acceptati sa respectati \”Termenii si Conditiile\” noastre. SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL, numita in continuare \”Compania\”, poate revizui acest document oricand, prin actualizarea acestei pagini. Va recomandam sa vizitati aceasta pagina periodic pentru a citi \”Termenii si Conditiile\” deoarece acest document va obliga legal. Folosirea in continuare a serviciilor site-ului Publiceuroconsulting.ro reprezinta acceptarea modificarilor aduse prezentului contract.

Descrierea serviciilor
Site-ul Publiceuroconsulting.ro ofera utilizatorilor acces la o colectie bogata de resurse, continut si instrumente online care includ: locuri de munca, sfaturi legate de cariera, content personalizat, anunturi. Dumneavoastra intelegeti si sunteti de acord ca aceste servicii includ si publicitate, iar publicitatea este necesara site-ului Publiceuroconsulting.ro pentru furnizarea serviciilor sale. Dumneavoastra intelegeti si sunteti de acord ca serviciile Publiceuroconsulting.ro includ diverse anunturi, mesaje administrative continute de buletinele informative Publiceuroconsulting.ro si ca aceste mesaje sunt implicite calitatii de membru Publiceuroconsulting.ro, neexistand optiunea de a renunta la astfel de mesaje.

Obligatii la inregistrare
Pentru a folosi serviciile oferite de site-ul Publiceuroconsulting.ro, va obligati sa:

 • furnizati date adevarate, exacte si complete despre dumneavoastra asa cum este cerut de formularul de inregistrare al site-ului
 • mentineti si innoiti, atunci cand situatia o cere, datele de inregistrare pentru a fi adevarate, exacte si complete.

Daca veti furniza informatii care nu sunt conforme cu realitatea, inexacte sau incomplete, SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL are dreptul sa suspende sau sa desfiinteze contul dumneavoastra si sa refuze toate incercarile curente sau viitoare de folosire a site-ului Publiceuroconsulting.ro.

Responsabilitatile utilizatorului
Ca utilizator sunteti responsabil de propriile actiuni precum si de consecintele pe care acestea le pot avea, in urma publicarii materialelor pe care le incarcati, puneti la dispozitie in mod public pe contul pus la dispozitie de companie. Va obligati sa nu faceti urmatoarele lucruri :

 • sa publicati materiale obscene, defaimatoare, de amenintare sau rauvoitoare fata de un alt utilizator, persoana fizica sau juridica;
 • sa publicati o imagine sau o afirmatie explicit sexuala;
 • sa publicati materiale care contin virusi, viermi sau alte programe cu intentia de a distruge orice sistem sau informatie;
 • avea adrese multiple in cadrul site-ului care se aseamana sau care sunt create pe aceeasi tema;
 • promova sau furniza informatii despre modul de derulare a activitatilor ilegale, promova ranirea fizica sau verbala impotriva oricarui grup sau persoana, sau pentru a promova orice act de cruzime fata de animale. Aceasta poate include, dar nu este limitat, a furniza informatii despre modul de a fabrica, achizitiona sau asambla bombe, grenade sau alte tipuri de arme si crearea de site-uri \”crush\”;
 • posta, difuza sau transmite in alt mod date personale (nume, adresa, numere de telefon) sau inregistrarea acestora in rubricile care pot fi vizualizate de catre ceilalti utilizatori (descrieri, pseudonim etc.)


Informatii pentru utilizatori
In momentul in care va inregistrati pe site, vi se vor cere anumite informatii incluzand o adresa de e-mail valida. Pe langa termenii si conditiile care vor fi reglementate in politica site-ului, dumneavoastra intelegeti si acceptati faptul ca PUBLIC EUROCONSULTING poate divulga unei terte persoane anumite informatii continute in cererea dumneavoastra de inregistrare. PUBLIC EUROCONSULTING nu va divulga unei terte persoane numele, adresa , adresa de e-mail sau numarul dumneavoastra de telefon fara consimtamantul dumneavoastra, cu exceptia cazurilor prevazute de lege cand comunicarea acestor informatii este necesara. PUBLIC EUROCONSULTING isi rezerva dreptul de a va oferi serviciile si produsele unui tert, bazandu-se pe datele mentionate in inregistrarea dumneavoastra in orice moment dupa ce aceasta a avut loc; asemenea oferte pot fi facute de catre SC PUBLIC EUROCONSULTING SRLu de catre un tert implicat.

Contul, parola si securitatea datelor
Sunteti raspunzatori de pastrarea confidentialitatii asupra informatiilor si a parolei dumneavoastra. Veti fi raspunzatori de utilizarea inregistrarii dumneavoastra, indiferent daca utilizarea se face cu sau fara voia dumneavoastra. Sunteti de acord sa sesizati PUBLIC EUROCONSULTING in legatura cu orice utilizare neautorizata a parolei si a inregistrarii dumneavoastra. Sunteti de asemenea de acord sa folositi butonul de iesire din contul dvs cand doriti sa parasiti site-ul. Compania nu va fi raspunzatoare pentru nici o paguba morala sau materiala provocata prin nerespectarea acestei prevederi de catre dvs. SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL, daca considera de cuviinta, va poate bloca parola, utilizarea serviciilor sau folosirea oricaror altor servicii ale sale de care beneficiati, sau sa scoata si sa stearga orice material din cadrul serviciilor, pentru orice motiv. SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL poate de asemenea, oricand doreste si fara a da socoteala, intrerupe furnizarea serviciilor, sau a unei parti a lor, cu sau fara nici o notificare prealabila. Orice incetare a accesului dumneavoastra la serviciile Publiceuroconsulting.ro, conform oricarei reguli din prezentul Regulament, poate fi efectuata fara o avertizare anticipata, si luati la cunostinta si sunteti de acord ca SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL poate dezactiva sau sterge imediat contul dumneavoastra din cadrul site-ului Publiceuroconsulting.ro si toate informatiile in legatura cu acesta si/sau sa interzica orice acces ulterior la serviciile Publiceuroconsulting.ro. Mai mult, SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL nu va fi raspunzatoare fata de dumneavoastra sau orice terta parte in orice mod, pentru interzicerea si/sau stergerea contului si a accesului la serviciile puse la dispozitie prin intermediul Publiceuroconsulting.ro.

Utilizarea materialelor
SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL
va autorizeaza sa vizualizati si sa faceti download la o singura copie a materialelor de pe site-ul Publiceuroconsulting.ro (situl web) doar in scopuri personale si pentru uz necomercial. Continutul acestui site, textele, grafica, fotografiile, software-ul precum si alte materiale sunt protejate de legea dreptului de autor. Intregul material este proprietatea SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL. Compilatia (adica adunarea si rearanjarea) continutului acestui site web este dreptul exclusiv al SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL, drept protejat de legile in vigoare. Folosirea neautorizata a materialului reprezinta o incalcare a legii dreptului de autor sau a altor legi. Nu aveti permisiunea de a vinde sau a modifica materialul, a-l expune public, a-l distribui sau a-l folosi in orice alt mod, in scopuri publice sau comerciale. Pe serverele care apartin sau care sunt inchiriate de catre  SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL accesul oricarui utilizator neautorizat este interzis. In caz de incercare si/sau accesare, fara drept, a acestor servere, fapta constituie infractiune si se pedepseste conform legislatiei romane in vigoare. Proprietatea materialelor si informatiilor introduse pe site-ul Publiceuroconsulting.ro SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL nu va pretinde un drept de proprietate asupra materialelor pe care le furnizati companiei (inclusiv observatiile si sugestiile) sau pe care le postati, incarcati sau trimiteti site-ului  Publiceuroconsulting.ro. Totusi, transmitand aceste materiale, dvs sunteti de acord sa acordati SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL permisiunea de a utiliza materialele inclusiv sa le: copieze, distribuie, transmita, publice, reproduca, modifice si sa traduca; de a mentiona numele dvs in legatura cu materialul pe care l-ati transmis; si dreptul de a cesiona la randul ei toate aceste drepturi oricarui partener SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL. Nu se vor pretinde si nici acorda nici un fel de compensatii pentru utilizarea materialului in felul aratat mai sus. Compania nu are obligatia de a posta pe site sau folosi in orice mod materialul furnizat de dvs; compania are de asemenea dreptul sa stearga materialul dvs in orice moment si fara a avea nevoie de un motiv in acest sens.


Responsabilitatile SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL
Deoarece identificarea utilizatorilor pe Internet este dificila, Publiceuroconsulting.ro nu confirma faptul ca fiecare utilizator este ceea ce se pretinde. Deoarece nu suntem si nu putem fi implicati in relatiile user-to-user sau nu putem controla comportamentul utilizatorilor Publiceuroconsulting.ro, in eventualitatea unei dispute cu unul sau mai multi utilizatori, SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL (prin agentii, administratorii si angajatii sai) este absolvita de orice raspundere sau despagubire (directa sau indirecta) de orice fel si de orice natura, cunoscuta sau necunoscuta, suspectata sau nu, dezvaluita sau nu, ivita in vreun mod care are legatura cu disputele. SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL nu are obligatia legala de a controla informatiile oferite de alti utilizatori, disponibile pe site. Informatiile altor persoane pot fi neplacute, vatamatoare sau inexacte. Materialul poate contine inexactitati sau greseli de scriere. SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL nu isi asuma veridicitatea si exactitatea materialului de pe site. Dumneavoastra luati cunostinte si sunteti de acord cu faptul ca sunteti singurul responsabil pentru forma , continutul sau exactitatea material continut sau plasat de dumneavoastra pe site.

Limitarea responsabilitatii
Afirmati in mod expres ca ati luat cunostinta si sunteti de acord ca SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL nu va fi raspunzatoare pentru nici un fel de pagube directe, indirecte, accidentale, speciale, inclusiv, dar nu limitat la: nerealizare de profit, posibilitatii de folosire, date sau alte pagube (chiar daca SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL a fost inainte informata de posibilitatea aparitiei unor asemenea pierderi), rezultand din:

 • utilizarea sau imposibilitatea utilizarii serviciilor site-ului Publiceuroconsulting.ro;
 • acces neautorizat la sau deteriorarea transmisiilor sau datelor dumneavoastra;
 • declaratii sau actiuni a oricarei terte parti asupra serviciilor site-ului Publiceuroconsulting.ro.
 • orice alta problema legata de serviciile site-ului.

Declarati in mod expres ca intelegeti si ca sunteti de acord cu urmatoarele afirmatii:
a) utilizarea serviciilor site-ului Publiceuroconsulting.ro se face pe propria raspundere. Serviciile sunt furnizate pe principiul \”asa cum sunt\” sau \”asa cum sunt disponibile\”.
b) SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL nu ofera nici o garantie ca:
b.1) serviciile vor implini toate cerintele dumneavoastra;
b.2) serviciile vor fi neintrerupte, la timp, sigure sau fara erori;
b.3) rezultatele ce se vor putea obtine din folosirea site-ului Publiceuroconsulting.ro si a serviciilor puse la dispozitie vor fi corecte sau de incredere;
b.4) orice eroare de program va fi corectata;
c) Orice material descarcat sau obtinut in alt fel prin utilizarea serviciilor puse la dispozitie de SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL se afla astfel la discretia si poate fi folosit doar pe riscul propriu si veti fi singura persoana responsabila de eventualele distrugeri cauzate computerului de pe care accesati site-ul sau alte pierderi de date ce pot rezulta din descarcarea acestui tip de continut.
Generalitati
Daca vreo prevedere din acest capitol \”Termeni si conditii\” este considerata invalida de catre forurile legale competente, invaliditatea unei asemenea prevederi nu va afecta valabilitatea celorlalte prevederi ale \”Termeni si conditii\”, acestea ramanand in vigoare. Acesti \”Termeni si conditii\” constituie in intregime un acord incheiat intre dumneavoastra si SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL in privinta utilizarii site-ului Publiceuroconsulting.ro. Aceste conditii pot fi modificate de noi la anumite intervale, fara o anuntare sau o acceptare prealabila a utilizatorilor. Puteti citi cea mai recenta versiune a acestor conditii oricand, accesand aceasta pagina. Prezentul acord constituie unica conventie dintre dumneavoastra si SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL si reglementeaza folosirea de catre dumneavoastra a serviciilor site-ului Publiceuroconsulting.ro, impunandu-se in fata oricarui acord precedent dintre dumneavoastra si SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL sau site-ul sau (inclusiv dar nu limitat la o versiune precedenta a Regulamentului). Puteti de asemenea fi supusi unei alte versiuni a Regulamentului care se poate aplica atunci cand folositi alte servicii SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL sau ale partenerilor sai, continut al oricarei terte parti, sau software a oricarui tert. Regulamentul si relatiile dintre utilizatori si SC PUBLIC EUROCONSULTING SRL vor fi guvernate de legile aplicabile in Romania.