Recrutam straini pentru compania ta!

Recrutarea de personal reprezinta de cele mai multe ori o provocare pentru companiile care au asteptari de la candidatii ce urmeaza sa le fie angajati. Pentru Public Euroconsulting fiecare colaborare devine o reusita cand partenerii de business se declara multumiti de proiectul realizat.

Din aceasta perspectiva am hotarat extinderea ariei de acoperire pentru Recrutarea de personal strain din diferite tari ale Europei sau ASIA-AFRICA (Vietnam, Bangladesh, Bali-Indonezia, Filipine, Algeria, etc.)

Suntem constienti ca asteptarile financiare ale angajatilor devin un cost pentru companie dar in acelasi timp si o investitie care se amortizeaza in timp prin calitatea activitatii prestate de catre acestia.
Recrutarea de personal strain reprezinta un bun prilej pentru a aduce profitabilitate in cadrul companiei dumneavoastra, reducand costurile salariale si crescand foarte mult randamentul in munca.

Ca avantaje ale recrutarii si selectiei de personal din strainatate putem enumera:
• Scaderea cheltuielilor salariale
• Personal care accepta salarii mai mici in comparatie cu piata muncii din Romania
• Cresterea randamentului in munca la nivel de companie, prin urmare si a profitabilitatii acesteia pe piata
• Amortizarea cheltuielilor cu procesele de selectie si recrutare prin semnarea unor contracte pe perioada lunga (2-3 ani) – (Scaderea mobilitatii personalului)

Asigurarea salariului minim garantat in plata, conf. legii – pentru anul 2021 este 2.300 lei pentru studii minime si medii si 2350 lei pentru angajatii cu studii superioare, conf. Hotararii de Guvern, nr. 4/13.01.2021!

Mai mult, va putem pune la dispozitie si Servicii de obtinere aviz de angajare pe teritoriul Romaniei pentru personalul recrutat!

Suntem constienti de complexitatea procesului de obtinere aviz de munca pe teritoriul Romaniei pentru cetatenii straini, tocmai din acest considerent noi prestam servicii separate fata de recrutarea de cetateni straini daca clientii ni le solicita!

Noi dorim sa devenim un partener de succes in dezvoltarea afacerilor partenerilor nostri!
In afaceri, unul din cele mai importante lucruri este calitatea oamenilor cu care lucrezi, acestia creeaza valoare adaugata prin personalitatea lor, increderea si valorile proprii. Cu siguranta si dumneavoastra doriti sa va dezvoltati afacerea bazandu-va pe parteneri de incredere si personal bine pregatit!
De aceea va propunem serviciul de recrutare personal din Europa si Asia de SE, pentru ca ne pasa de succesul afaceri dumneavoastra si dorim sa ne dezvoltam impreuna!

Experienta noastra in domeniul recrutarii si portofoliul de clienti pentru care am prestat acest gen de serviciu constituie o garantie in plus ca vom presta servicii de calitate pentru compania dumneavoastra.

Public Euroconsulting este partenerul de afaceri care vede succesul dumneavoastra ca pe propriul succes.

Nu ezitati sa ne contactati pentru orice informatii, intrebari etc. legate de recrutarea de personal strain!!!

Recrutarea de personal strain poate fi o SOLUTIE pentru AFACEREA ta!

Gandeste-te cat e de greu sa pastrezi personalul in compania ta, invata ca se poate si altfel!
Detalii: 0728.974.878!

E-mail: marketing@publiceuroconsulting.ro!